Krótko o nas

 

CEL STOWARZYSZENIA – ODBURZANIE

Celem stowarzyszenia jest realizowanie pasji. 🙂
Wiele mówią akcje stowarzyszenia, bez rozgłosu, chęci błyskania, tylko z serduchem i konkretną wiedzą, a także efektami.

O pracy zawodowej psychologa, terapeuty, można by wiele pisać, nawet bardzo wiele, jednakże zawsze jest ona mimo wszystko pracą.
Najbardziej więc rozwojowy i najbliższy kontakt z osobami potrzebującymi wsparcia, jest obecny tak naprawdę wtedy, gdy człowiek robi coś wyłącznie z pasji.
Właśnie to jest źródłem tego stowarzyszenia. Organizowane w jego ramach – w miarę możliwości – różne działalności, umożliwiają nam realizowanie tej pasji.

Historia stowarzyszenia sięga 2010 roku, kiedy założone zostało forum zaburzeni.pl, na którym powstawały pierwsze zalążki solidnego (jak na tamte czasy wręcz wyjątkowego) zrozumienia mechanizmów zaburzeń emocjonalnych oraz możliwości budowania postawy wobec nich.

Dzięki temu w 2013 roku powstały nagrania DivoVic, w których przedstawiona została „idea odburzania”, która w dużej mierze skupiała się – i nadal skupia – na samoświadomości mechanizmów różnych zaburzeń psychicznych.
Dla przykładu zaburzenia lękowe, depresyjne, derealizacja, depersonalizacja, zaburzenia osobowości.

Samoświadomość jest bowiem kluczem do jakiegokolwiek sensownego działania, mającego wprowadzić zmiany w życiu osób zaburzonych, czy też po prostu przytłoczonych problemami osobistymi.

Działanie to można w skrócie opisać jako: budowanie umiejętności przyzwalania na emocje, niechciane myśli, objawy somatyczne, męczące odczucia oraz poczucia – czyli szeroko pojęta akceptacja cierpienia emocjonalnego.
Dalej: wzbudzanie w sobie chęci do tzw. „ryzykowania” (umyślnej konfrontacji z obawami tworzonymi przez wystraszoną i przemęczoną głowę). Nauka bycia dla siebie wyrozumiałym, akceptacyjnym, a także wkładanie klina w skrajne reakcje emocjonalne, tak aby stały się one chociaż bliższe umiarkowanym.

Następnie w 2017 roku powstało Stowarzyszenie Zaburzeni.pl, które skupiało się nadal na wsparciu internetowym, ale także spotkaniach, grupowych zajęciach terapeutycznych z zaburzonymi i chorymi psychicznie.
Natomiast w 2021, przekształcone zostało w Stowarzyszenie Psychologiczne Zaburzeni & Odburzeni, i nadal niezmiennie stara skupiać się na propagowaniu odburzania.

CEL NADRZĘDNY – PSYCHOEDUKACJA, ODBURZANIE

Odburzanie to świadoma droga, która wymaga określonego zaangażowania, czasu, a także potraktowania jej jako rozwój ogółem w życiu.
Nie jest ona szybką alternatywą dla różnych terapii, farmakologii, czy ogółem psychologii, jak to niektórzy mylnie często sądzą.

Odburzanie nigdy tym nie było.

Jest to droga dla osób chętnych na podjęcie odpowiedzialnej decyzji, że  – pomimo cierpienia emocjonalnego (bez względu jakiego) – mogę coś w życiu zmienić.
Mogę coś robić, działać, wyciągać wnioski, budować własną miłość wobec siebie, a także
 o wiele bardziej racjonalny stosunek do różnych sytuacji w życiu.
A dlaczego mogę? Bo jestem człowiekiem i mam takie ludzkie możliwości. 🙂 Na to również mocno stawia odburzanie – na człowieka i jego odpowiedzialność za siebie.

Wszystko jednak krok po kroku, tak – KROK PO KROKU. Powoli i z czasem.

Nie każdy tak naprawdę musi to od razu zrozumieć, nie każdy musi się z tym utożsamić. Nie każdemu również może się to podobać, ale my nigdy nie tworzyliśmy „odburzania” w myśl –
„100 procent szybkiej skuteczności dla każdego.”.
Absolutnie nie, gdyż stąpamy po ziemi. 🙂

Skuteczność w tym wypadku zależna jest od Waszej chęci, a także Waszego podejścia do zdrowia emocjonalnego ogółem.

Jeśli chcesz wszystko na już, teraz i szybko, to zaświadczamy, iż odburzanie tego nie oferuje.
Nie korzystaj z niego, a szczególnie jeśli tego rodzaju oczekiwań i postaw zmienić tak naprawdę w głębi ducha nie chcesz. Nie oszukuj wtedy sam siebie i nas, a po prostu szukaj innych dróg.
Tych szybszych.

Przekazywanie tej wiedzy, to nasza ogromna pasja, a na skutek bardzo szerokich doświadczeń i obserwacji ludzkich zaburzeń oraz odburzeń – doskonale wiemy, co robimy – i dlatego właśnie nie oferujemy takich szybkich bajek.

O idei odburzania można by pisać bardzo wiele, ale w tym miejscu zachęcamy każdego, kto ma zaburzenia emocjonalne, aby wpierw odsłuchał podstawy podstaw, czyli właśnie divovica:
Idea Odburzania – Podstawa

Natomiast po resztę zapraszamy do zakładki działalność:
Akcje Stowarzyszenia.

– Wiktor Stańczyk ; Hewad Sani.

 

JAK ZOSTAĆ CZŁONKIEM STOWARZYSZENIA?

Jeżeli chcesz zostać członkiem stowarzyszenia, to potrzebujesz mieć pomysł na określone działanie i realizować go – za zgodą – w imieniu stowarzyszenia, bądź uzyskać od nas jakieś zadania do zrealizowania.
Po określonym czasie możesz zostać wpisany na listę członków stowarzyszenia.

Troszkę więcej informacji w sekcji: Członkowie.